Wczoraj, od wczesnych godzin porannych, przez Polskę, z zachodu na wschód, przemieszczała się zatoka z frontem okluzji, związana z głębokim niżem z rejonu Islandii. W wielu rejonach zrobiło się biało, a warunki na drogach były mocno utrudnione. W ciągu dnia, za sprawą dodatniej temperatury, ślad po porannych opadach zaczął zanikać, jednak co jakiś czas miały miejsce konwekcyjne opady (głównie deszczu ze śniegiem). Pod wieczór z południowego zachodu nasunęła się kolejna strefa z opadami. W nocy byliśmy nadal w zasięgu wspomnianej wcześniej zatoki, front okluzji wędrował z centrum kraju na wschód. Z zachodu napływało chłodne powietrze polarne morskie. Nadal występowały przelotne opady deszczu ze śniegiem, a we wschodniej części regionu, także marznącego deszczu. To jednak nie koniec „niespodzianek”, jakie przygotowała nam na ten tydzień pogoda, niestety, może być niebezpiecznie.

W środę na pogodę nadal wpływa zatoka rozległego niżu z głównym ośrodkiem w rejonie Islandii oraz wtórnym ośrodkami nad południową Szwecją i Suwalszczyzną. Z zachodu napływa chłodne powietrze polarne morskie.

Noc z środy na czwartek 17/18.01.2018 r.

Zachmurzenie duże. Okresami opady śniegu. Drogi bardzo śliskie. Temperatura minimalna od -3°C do -1°C. Wiatr umiarkowany, w porywach do 60 km/h, zachodni.

Czwartek, 18.01.2018 r. i noc z czwartku na piątek 18/19.01.2018 r.

Na pogodę będzie oddziaływał bardzo głęboki niż Friederike, który w czwartek wieczorem, oraz w nocy z czwartku na piątek, ma przynieść  silny wiatr, oraz intensywne opady śniegu. W dzień zachmurzenie duże. Okresami opady śniegu i śniegu z deszczem. Po południu opady intensywne. Temperatura maksymalna od 1°C na północy do 4°C. Wiatr początkowo umiarkowany, z biegiem godzin silny i porywisty, wieczorem w porywach od 90 km/h lokalnie do 100 km/h, południowy skręcający na zachodni.

W nocy zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami. Możliwe przelotne opady śniegu z deszczem i śniegu. Temperatura minimalna od -3°C do -1°C. Wiatr silny i porywisty, w porywach do 90 km/h, zachodni i północno-zachodni. W piątek nad ranem wiatr zacznie słabnąć.

Sytuacja może ulec zmianie, dlatego zachęcamy do śledzenia naszych komunikatów.

ZOSTAW KOMENTARZ