Wczoraj Polska była na skraju niżu znad południowej Skandynawii, w strefie przemieszczającego się z północnego zachodu na południowy wschód frontu okluzji. Z zachodu napływało wilgotne i ciepłe powietrze polarne morskie. W nocy pozostawaliśmy pod wpływem niżu, którego ośrodek stopniowo przemieścił się nad Estonię. Z południowego zachodu do centrum przemieszczał się ciepły front atmosferyczny, a z nim napłynęło cieplejsze powietrze polarne-morskie.

Dzisiaj Polska przejdzie pod wpływ kolejnego niżu przemieszczającego się znad południowej Skandynawii nad Bałtyk. Od centrum na północny wschód będzie wędrować ciepły front atmosferyczny, a po południu nad województwa północno-zachodnie dotrze front chłodny. Napływać będzie ciepłe powietrze polarne morskie, tylko początkowo północny wschód, a po południu krańce północno-zachodnie będą w chłodniejszej masie powietrza.

W poniedziałek zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami. Miejscami, głównie w północno-wschodniej połowie regionu, słabe jednostajne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 9°C do 11°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h, południowo-zachodni i zachodni.

W nocy zachmurzenie całkowite z większymi przejaśnieniami. Słabe i umiarkowane opady deszczu – początkowo jednostajne, później przelotne. Temperatura minimalna od 3°C do 4°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h, zachodni i północno-zachodni.

We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami słabe przelotne opady deszczu lub deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 4°C do 5°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h, zachodni i północno-zachodni.

Noc z wtorku na środę z zachmurzeniem dużym z większymi przejaśnieniami. Temperatura minimalna od -2°C do 0°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

ZOSTAW KOMENTARZ